top of page

Sağlık Hasarları

Sağlık Tazminatı İçin Yapılması Gerekenler

 

Her zaman ve her koşulda yanınızda olan Allianz'dan yaptırdığınız özel sağlık sigortası kapsamında, Allianz'ın anlaşmalı olmadığı bir kuruma giderek tedavi masraflarınızı kendiniz karşılamanız halinde, bu masraflara yönelik tazminat talebinde bulunabilirsiniz. Tazminat talebinizi iletebilmeniz için  Allianz’ım Mobil uygulamasını kullanabilir veya Allianz Genel Müdürlüğüne evraklarınızı ulaştırabilirsiniz.

Allianz’ım Mobil Uygulaması ile tazminat talebinizi 3 adımda hızlıca iletebilir, talebinizin durumunu kolaylıkla takip edebilirsiniz. 

 1. Allianz’ım Mobil uygulamasını App Store veya Google Play’den indirin.

 2. Sağlığım sayfasında yer alan “Sağlık Harcaması Talebi” bölümüne fatura aslı ve ilgili tıbbi dökümanları yükleyin.

 3. Harcama talebinizin cevabını “Sağlık Harcamalarım” bölümünden takip edin*.

*Sadece ilk kullanımda IBAN bilgilerinizi Müşteri Hizmetlerini arayarak kaydettirmeniz gerekmektedir. Müşteri Hizmetlerimize 0850 399 9999'dan ulaşabilirsiniz.

"Allianz'ım" Mobil Uygulamasını App Store ve Google Play'den indirebilirsiniz.

Allianz Genel Müdürlük 

 1. Tazminat talebinde bulunmak için en kısa zamanda gerekli evrakları Allianz Genel Müdürlüğü'ne ulaştırın.

 2. Yapmış olduğunuz tazminat talebinin, poliçenizin özel ve genel şartları kapsamında değerlendirilerek sonuçlandırılmasını bekleyin. 

 3. Tazminat talebinizin takibini, 0850 399 9999 numaralı Allianz Müşteri Hizmetleri'ni arayarak veya Sağlık Poliçe ve Tazminat Görüntüleme linkini kullanarak sağlayabilirsiniz.

Yurt içi Sağlık Harcamaları Gerekli Evraklar

 • Tedavi Masrafları Talep Formu

 • Tanı ve/veya tedavi masrafları fatura asılları

(Tüm fatura veya serbest meslek makbuzlarında doktor kaşesi bulunmalı ve doktorun uzmanlık alanı belirtilmelidir.)

Ayrıca, aşağıda belirtilen rapor ve belgelerin de gerekli durumlarda iletilmesi gerekmektedir;

 • Doktor muayenelerinde; anamnez raporu (gerekli görülen durumlarda)

 • Tanı aşamasında yapılan tetkiklerde; doktor istemi (sevk belgesi) ve tetkik sonuçları

 • İlaç tedavilerinde; reçetelerin asılları ve reçetedeki ilaçların isimleri okunacak şekilde kesilmiş fiyat kupürleri ve barkodları

 • Hastanede yatarak veya yatmadan yapılan ameliyatlı veya ameliyatsız tedavi ve müdahalelerde; epikriz raporu/ anamnez raporu/ ameliyat raporu/ patoloji raporu/ ayrıntılı fatura dökümü

 • Ameliyat sonrası yapılan fizik tedavi ve rehabilitasyonlarda; ilgili ameliyat raporu ile doktor tarafından düzenlenen ve başlangıç ve bitiş tarihlerini içeren detaylı tedavi planını da belirten rapor

 • Vücuda dışarıdan destek olacak şekilde ve tıbbi amaçlarla kullanılan malzemeler için; tedaviyi düzenleyen doktor tarafından kullanılmasının zorunlu olduğunu belirten doktor raporu, tıbbi malzeme reçetesi

 • Ödeme tutarı 20.000 TL üzeri olacak sağlık tazminat dosyaları için; sigortalı ve sigorta ettirene ait nüfus cüzdan fotokopileri (Her birinin üzerinde meslek, adres, telefon bilgileri ile 3 adet ıslak imza bulunmalı)

*Sigortalı, her türlü adli olayda (trafik kazaları dahil) adli merciler tarafından oluşturulan belgeleri (olay yeri tespit tutanağı, alkol raporu, adli tıp raporu, trafik kazası tespit tutanağı, savcılık takipsizlik kararı, vb.) tazminat talebi (doğrudan ödeme aşaması dahil) ile birlikte sunmalıdır.

bottom of page