top of page

Havacılık
Sigortası

düzlemler

 

Günümüz ulaşımının vazgeçilmezi olan hava araçları büyük yararlarına karşılık pahalı ve riskli taşıtlardır. Havacılık Sigortası ile hava araçlarını, uçuş, yerde hareket, yerde ve park sırasında meydana gelebilecek çeşitli risklere karşı güvence altına almaktadır.

 

ANA TEMİNATLAR

Hava Taşıtları Gövde Teminatı

Hava taşıtının işleticisi, sahibi veya kiracısının yaptıracağı poliçe ile hava taşıtının yerde dururken hareket halindeyken (taksi hali) ya da uçuş sırasındaki kazaen oluşan zarar ve kayıpların teminat altına alındığı teminat türüdür.

 

Hava Araçları Üçüncü Şahıs Mali Sorumluluk Teminatı

İşleticinin yasal olarak sorumlu olduğu ve hava taşıtının işletilmesinden doğan, üçüncü kişilerin canına ya da malına kazaen gelebilecek zararlar karşısında sigortalının hukuki sorumluluğunun teminat altına alındığı sigorta türüdür.

 

Hava Araçları Yolcu ve Bagaj Mali Sorumluluk Teminatı

Uçakta bulunan yolcuların bir kaza sonucunda uğrayacakları bedensel zararları ve ya ölümü sonucunda hava taşıtını işletene atfedilecek hukuki sorumluluğun teminat altına alındığı sigorta türüdür.

 

Uçuş Riskleri İtibarıyla Ferdi Kaza

Uçak yolcuları ve uçuş ekibinin, uçuş sırasında bir kaza nedeniyle, ölüm/sürekli sakatlık gibi bedensel zararlarını teminat altına alan sigorta türüdür.

 

İnsansız Hava Aracı (IHA) Sigortası

A işletilmesinden doğan, üçüncü kişilerin canına ya da malına kazaen gelebilecek zararlar karşısında sigortalıya düşecek hukuki sorumluluğun teminat altına alındığı sigorta türüdür.

 

Yer Hizmetleri Riskleri

Havalimanı ve PAT sahası kapsamında sigortalıların ihtiyaç duyacağı üçüncü şahıs mali sorumluluk riskleri bu teminat altında değerlendirilmektedir.

bottom of page