top of page

Yuvam Sigortası

Home Decor

Konut sigortası, evinizde karşılaşabileceğiniz hasarlara karşı güvence sağlayan bir sigortadır.

Konut Sigortası ile ister ev sahibi olun ister kiracı, evinizi ve dilerseniz eşyalarınızı yangından hırsızlığa depremden tesisat arızası veya cam kırılmasına kadar birçok sorunun yol açabileceği maddi hasarlara karşı güvence altına alırsınız.

Konut Sigortası yangın, sel, toprak kayması gibi birçok doğal afet kaynaklı ya da deniz, kara  ve hava taşıtları çarpması sonucu meydana gelen hasarı ve kayıplarınızı güvence altına alır.

Sadece evinizi değil, hırsızlığa karşı da özenle seçip beğenerek aldığınız eşyalarınızı ve değerli eşyanızı da Konut Sigortası ile teminat altına alabilirsiniz.

Sadece oluşan hasara karşı değil aynı zamanda hasar kaynaklı meydana gelebilecek masraflara karşı önlem alabilirsiniz.

Konut Sigortası ile misafirlerinizin ya da üçüncü şahısların evinizde bulunan eşyalarını  da güvence altına alabilirsiniz.

Evinizde oluşabilecek dahili su hasarları, tesisat işlemleri, elektrik hasarları, cam kırılması veya çilingir işleri gibi yardıma ihtiyacınız olduğu durumlarda asistans hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

Ayrıca sadece kendi evinizin değil, sizden kaynaklı komşularınıza verebileceğiniz zararlara karşı da konut poliçesi sizlere destek olur. Yangın, patlama, dahili su, duman, grev, lokavt, kargaşalık, halk hareketleri, kötü niyetli hareketler ve terör olaylarının gerçekleşmesi sonucunda sigortalının, komşularının bina ve mallarına vereceği zararlar Yangın Mali Mesuliyet teminatı kapsamında poliçede belirtilen limite kadar ödenir.

Konut poliçesi yapılırken nelere dikkat edilmelidir?

  • Bina bedeli belirlenirken Bayındırlık ve İskan Bakanlığı tarafından belirlenen metrekare bedelleri dikkate alınmalıdır, aksi takdirde eksik sigorta uygulaması nedeniyle hasarda eksik ödeme alınabilir. Konutunuzun satış bedeli üzerinden değil binanızın yapım bedeli esas alınarak poliçe oluşturulmalıdır.

  • Eşya sigorta bedeli için poliçenin yapıldığı tarihte eşyalarınızın yeniden satın alınma maliyeti göze alınarak teminat seçilmelidir, aksi takdirde eksik sigorta uygulaması nedeniyle hasarda eksik ödeme alınabilir.

  • Poliçe yapım aşamasında konutunuzla ilgili bilgilerin tam ve doğru verilmesine özen gösterin. Evin adresi, bulunduğu kat, binanın yaşı, metrekare bilgisi, boş kalıp kalmadığı gibi bir çok etken hem primi etkiler, hem de hasar anında yanlış bilgiler verilmişse ödenecek hasarı da etkiler.

  • Her sigorta şirketinin farklı teminatları ve muafiyet uygulamaları olabilir. Bunları detaylıca inceleyin.

 

Konut sigortası genel şartlarına buradan ulaşabilirsiniz.

bottom of page